Pleseň medzi palcami na nohách • Ako sa jej účinne zbaviť?
Pridal Rena Počet zobrazení 3854
Vyskúšali ste už kadečo z lekárne, či z domácich receptov na plesne na nohách a nie, a nie sa ich zbaviť? Prežívate muky, keď príde to nepríjemné svrbenie a pálenie? O estetickom probléme ani nehovoriac :( Zdá sa vám, že liečba je zdĺhavá a dokonca nemožná? Potom vám veľmi dobre rozumiem, tiež som vyskúšala všetko možné, i nemožné. Ale z dôvodu, aby som otestovala, čo a ako rýchlo zaberá. Samozrejme, že vám prezradím víťaza v boji proti kožným plesniam, ale najprv troška teórie aj pre tých, ktorí mali zatiaľ šťastie a plesňová infekcia ich ešte nenavštívila.
Ako zistím, že mám mykózu?
Medzi prvotné príznaky ochorenia patrí začervenanie, podráždenie, svrbenie a pálenie, či bolestivosť postihnutej oblasti. Neskôr sa môže pridať mokvanie či dokonca opuch. Typickým prejavom plesňovej infekcie je aj zápach chodidiel.
Pleseň sa najčastejšie objaví medzi prstami bielymi až sivými fľakmi, popraskanou pokožkou, šupinkami - olupovaním pokožky.
Tieto mykotické problémy spôsobujú hubovité mikroorganizmy, ktoré napádajú vrchnú vrstvu pokožky a rýchlo sa šíria ďalej.
Prečo nepodceňovať prvotné príznaky mykózy?
Pri problémoch s mykózou na chodidlách platí, čím skôr sa liečba začne, tým skôr sa jej zbavíte. Často sa stáva, že si prvotné príznaky ľudia nevšimnú, alebo ak áno, tak ich vážnosť zľahčujú, či ignorujú. No pamätajte, tak ako rýchlo rastú huby po daždi, tak aj "minihubky" na pokožke sa šíria rýchlosťou blesku.
Pri zanedbaní problému sa mykóza môže preniesť až na nechty. Biele, alebo žltkasté škvrny na špičkách nechtov sú prejavom začínajúcej mykózy nechtov. Neskôr nechty tmavnú a hrubnú. V prípade neliečenia nechtovej mykózy, nechty menia svoj tvar a lámu sa. V extrémnych prípadoch sa necht môže dokonca oddeliť od svojho lôžka.
Čo z prírodných prípravkov pomôže proti mykóze
Príroda ponúka viacero možností, ako sa zbaviť mykózy na nohách. Možno ste už počuli o octovom, či soľnom kúpeli, možno o kúpeli so sódou bikarbónou, alebo o prikladaní cesnaku, kurkumovej paste, o kokosovom a Tea tree oleji a pod. Niektoré prípravky zaberajú rýchlejšie, iné pomalšie.
Pri mykóze na chodidlách odporúčam použiť také prípravky, ktoré sú rýchlejšie ako hubovité mikroorganizmy. Tzn., že prípravky dokážu pri každej aplikácii zničiť maximálne množstvo mikroorganizmov oproti tomu, koľko sa dokáže nových rozmnožiť. Zároveň musia mať prípravky schopnosť dostať sa aj do narušených vrstiev pokožky, záhybov, nechtových lôžok a tam účinne likvidovať škodlivé patogény.
Predstavujem vám víťaza v boji proti kožným plesniam
Vyššie uvedené požiadavky spĺňa ACIDICKÁ (mŕtva, kyslá) VODA, ktorá sa vyznačuje antibakteriálnymi, antiseptickými, antialergickými a protizápalovými vlastnosťami. Acidická voda sa na kožné plesne aplikuje formou jednoduchého kúpeľa. Voda sa používa neriedená, jej hodnoty sa zvyknú pohybovať v rozmedzí 3,5/5 pH a +400/+600 ORP.
► Viac info o Acidickej vode ► Čo je IONIZOVANÁ VODA
► Ponuka zariadení na výrobu Acidickej vody
Výhody použitia Acidickej vody proti mykózam:
◘ Zabíja pri každom použití veľké množstvo baktérií
◘ Dostane sa aj do štruktúry pokožky, či na miesta, kde napr. rôzne krémy, spreje a pod. nemajú šancu preniknúť
◘ Už po prvom kúpeli je poznať zmeny, ustupuje svrbenie, znižuje sa zápach a potenie nôh počas dňa
Návod/Aplikácia
◘ Acidickú vodu nalejte do nádoby a ponorte do nej celú spodnú časť chodidla na 20-30 minút. Následne po 10 minútach si môžete urobiť kúpeľ nôh v Alkalickej vode.
◘ Počas kúpeľa sa snažte prsty na nohách od seba odťahovať, aby sa voda dostala do každého záhybu.
◘ Kúpeľ v Acidickej vode je potrebné robiť min. 1krát denne, ak je to časovo možné aj 2krát denne.
◘ Chodidlá po kúpeli osušte papierovou servítkou, nezabudnite na priestor medzi prstami.
◘ Na osušenie chodidla nepoužívajte uterák, infekcia by sa mohla preniesť na iné časti tela, či na iné osoby.
Už počas kúpeľa môžete pocítiť prvú úľavu, svrbenie pokožky v acidickej vode rýchlo ustupuje. Ďalším bonusom po kúpeli je znížené potenie nôh počas dňa a taktiež sa vytratí zápach. Toto všetko sa udeje len vďaka rýchlemu zničeniu veľkého počtu hubových mikroorganizmov.
Olupujúcu pokožku je potrebné odstraňovať, vždy toľko koľko ide preč. Je možné, že sa po kúpeľoch začnú šúpať aj iné časti chodidla. Je to z jediného dôvodu, v tých miestach musela byť taktiež infekcia, po vyhubení mikroorganizmov sa pokožka začne obnovovať. Postupne sa pokožka na chodidle vyčistí a olupovanie sa zastaví.
Ako dlho treba Acidickú vodu aplikovať?
Kúpeľ v Acidickej vode je potrebné robiť až do úplného vymiznutia prejavov mykózy na nohách. Z mojej skúsenosti sa stav výrazne zlepší do 3-4 dní pri pravidelnej aplikácii vody. Potom je potrebné v kúpeľoch pokračovať z dôvodu, aby sa všetka pokožka obnovila a predišlo sa opätovnej infekcii. Ak sú postihnuté aj nechty na prstoch, kúpeľ je potrebné robiť dovtedy, kým nevyrastú nové a zdravé nechty.
Kúpeľ je možné robiť kedykoľvek za účelom udržania si zdravej pokožky na chodidlách: po návšteve plavárne - kúpaliska, sauny, solária, atď. ... jednoducho vždy, keď po návšteve priestorov so zvýšenou koncentráciou infekčných baktérií by mohlo dôjsť k prenosu infekcie na človeka.
Ktoré prírodné doplnky možno doplniť k Acidickej vode?
1. Prípravky ›Antimykotický sprej proti plesni alebo ›Mykolmed balzam v mimoriadnej kvalite vyrobený výhradne z prírodných surovín, určený na starostlivosť o pokožku náchylnú k plesňovým ochoreniam.
2. Ak sa infekcia prejavuje tvorbou drobných pľuzgierikov s tekutým obsahom, či mokvavou pokožkou, liečbu môžete doplniť o antibakteriálne prípravky, ktoré postihnuté miesta mierne presušia a tíšia aj svrbenie: ›Oreganový olej • ›Grapefruitový extrakt • ›Jedľa sibírska olej • ›Tea Tree olej
Čo musíte ešte vedieť, aby ste sa plesní na nohách zbavili čo najskôr?
Pozitívne pôsobenie Acidickej vody na pokožku je len jedna oblasť ako vodu efektívne využiť.
Druhú oblasť tvorí široko spektrálna dezinfekcia predmetov a oblečenia, teda všetkého, čo prichádza do priameho kontaktu s infekciou.
Napr. ponožky, pracovná obuv a iné, papuče, uteráky, vaňa - sprcha, rohožka v kúpeľni, atď. ...
Všetky tieto potenciálne zdroje prenosu infekcie je potrebné dezinfikovať a ideálna je na to Acidická voda.
Spojenie Acidickej vody (+ dezinfekcia) s prírodnými doplnkami prináša skvelé výsledky.
Odporúčam pozrieť článok: ›Prečo je dezinfekcia predmetov a povrchov neodeliteľnou súčasťou mykotickej liečby?
V akých prípadoch je ešte možné použiť Acidickú vodu?
Acidická voda je účinná vtedy, keď je v priamom kontakte s baktériami, alebo so zdrojom zápalu.
Ak si neviete predstaviť, kde všade by ste ešte mohli využiť silné antibakteriálne účinky Acidickej vody, tu je zopár typov, kedy sa na Acidickú vodu môžete spoľahnúť:
• angína, zápal hrdla • alergia na peľ • bakteriálne a infekčné ochorenia • bolesť hlavy a kĺbov • celulitída • hygiena tváre: akné, hnisavé vyrážky, proti vráskam • hemeroidy • dezinfekcia po holení • chrípka • kolitída • kŕčové žily • lišaj - ekzém - psoriáza • nádcha, zápal dutín, upchatý nos • popáleniny, preležaniny, vredy • trofické rany, rany, rezné rany • sterilizácia • zápalové procesy vonkajšie i vnútorné • zápal pečene • oplachovanie vlasov • zapáchajúce nohy, plesne na nohách - rukách - nechtoch • zápaly v ústnej dutine, proti zubnému kameňu a plaku, paradentóza • vaginálna mykóza - kandidóza • hnačka, črevné bakteriálne problémy
Základné zásady ako predísť mykóze nôh
- Dbajte na dostatočnú hygienu nôh.
- Pravidelne si kontrolujte chodidlá, obzvlášť priestor medzi prstami.
- Po sprchovaní si nohy dôkladne utrite do sucha, najmä miesta medzi prstami.
- Vyhýbajte sa ponožkám, ktoré sú vyrobené z chemických vlákien.
- V saunách, bazénoch a spoločných sprchách používajte vždy vlastné šľapky.
- Nenoste spotenú, či vlhkú obuv. Najprv ju nechajte dôkladne vyschnúť. S vlhkosťou a zápachom vám pomôže sóda bikarbóna. Do obuvi stačí nasypať troška sódy, roztriasť ju po celej topánke a ráno vyklepať.
- Majitelia ›ionizátorov vody: ako prevenciu používajte Acidickú vodu formou kúpeľu 2-3 krát do mesiaca. Tí, ktorí ionizátor nevlastníte, ako prevenciu môžete použiť ›Antimykotický sprej proti plesni, alebo ›Múdru hubu.
Chcete vedieť aké má Ionizovaná voda všestranné možnosti použitia?
► Neváhajte a stiahnite si PDF brožúru, vďaka ktorej zistíte, že 3 druhy ionizovanej vody majú rôzne vlastnosti a aj možnosti použitia. Dozviete sa aj to: AKO, KEDY a KTORÝ druh vody použiť na rôzne problémy.
3 druhy ionizovanej vody vďaka svojim výnimočným vlastnostiam majú neobmedzené možnosti použitia a priaznivo pôsobia:
✅ pri posilnení činnosti buniek, orgánov a mnohých funkcií v tele
✅ pri podpore celkového zdravia a imunity
✅ pri problémoch s pokožkou a pri dezinfekcii povrchov, predmetov
✅ ako prevencia proti mnohým civilizačným ochoreniam
Ak kliknete myšou na ľubovoľné farebné (červené) slovo pred ktorým je znak malej šípky (›), otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budem rada, keď mi o tom napíšete na mail: office@harmonynature.sk.
Upozornenie: Tento článok má informatívny charakter, obsah pochádza z dostupnej literatúry a Internetu. Jej autorom nie je lekársky, alebo zdravotnícky školený odborník a nenesie žiadnu zodpovednosť v prípade nesprávneho použitia liečivých rastlín, odvodených produktov, alebo pri aplikovaní jednotlivých liečebných metódach. Pri akútnych zdravotných problémoch vyhľadajte svojho lekára.
Obsah stránky podlieha ochrane autorských práv. Preberanie, kopírovanie, šírenie článkov alebo ich častí bez súhlasu prevádzkovateľa je zakázané.
Nový komentár