Smrť prichádza z čriev. Vyčistite si ich od plesní a parazitov!
Pridal Rena Počet zobrazení 10073
Hovorí sa, že až 70% imunity sídli v našich črevách. Keď vás začne trápiť znížená imunita, únava, málo energie, tráviace problémy, či problémy s pokožkou ... potom niet na čo čakať, prvú pomoc potrebujú dostať práve črevá. Zdanlivo "skryté plesne" v črevách môžu rozvrátiť tak dôležitú obranyschopnosť vášho tela. Vyčistte si črevá od plesní a naštartujte si svoju imunitu!
Smrť prichádza z čriev. V Slovenskej republike je to bohužiaľ často pravda, pretože patríme na prvé miesta v európskom rebríčku v počte pacientov s rakovinou hrubého čreva. A zatiaľ čo návodov, ako sa zbaviť akýchkoľvek nevylúčených zvyškov a nastoliť v čreve zdravú mikroflóru je na internete plno, málo sa vie o plesniach v črevách. A tie pritom dokážu napáchať zlo v celom tele.
Veľa ľudí sa smeje, keď počuje o plesniach v črevách, alebo kdekoľvek inde v tele. Nedaj bože, ak by niekto chcel začať hovoriť o ›vnútorných parazitoch. Plesnivé môže byť kde čo, ale mať plesne v tele, to určite nie, že.
A čo napríklad kvasinky? Plesnivé nechty, koža na nohách, kolená? Biely povlak na jazyku? Aj za zápachom z úst často stoja práve plesne. A čo sa prejavuje navonok, to je samozrejme problém aj vo vnútri. A čo môže byť navonok len menší kozmetický problém, môže vo vnútri doslova bujnieť. Pokiaľ predpokladáte, alebo máte lekársky potvrdenú prítomnosť nepriateľských húb v čreve (candidóza, aspergilóza či iná forma mykózy) je potrebné očistu podporiť taktiež vhodnými protihubovými prostriedkami.
Medzi najčastejšie zdravotné problémy spôsobené premnoženými kvasinkami patrí
Únava • chronické tráviace a dýchacie ťažkosti • opakovaná nádcha a kašeľ • zníženie obranyschopnosti organizmu • vznik a rozvoj najrôznejších alergií • poruchy trávenia, nadúvanie, hnačky, bolesti brucha, zápaly hrubého čreva • opakované kvasinkové zápaly pohlavných orgánov • biely povlak na jazyku • páchnuci dych • žltnutie a štiepeniu nechtov • kožné problémy a ekzémy • svrbenie kdekoľvek na tele • červené šupinaté kruhy pravidelného alebo nepravidelného tvaru na pokožke tela • rozvoj chronického únavového syndrómu • bolesti kĺbov • poruchy pozornosti a pamäti • rozvoj depresie, úzkosti • pľuzgiere, alebo trhliny väčšinou v záhyboch na pokožke tela • ... či rada ďalších aj pomerne závažných ochorení.
Kvasinky a plesne môžu organizmus trápiť svojimi toxickými výlučkami, čo sa prejaví oslabením a narušením fyziologických funkcií celého organizmu. Môžeme si skutočne pripadať otrávení a bez chuti do života.
Ako sa zbaviť plesní a kvasiniek v tele?
Nielen, že sa plesniam v našom tele darí, ich spokojnosť je priamo úmerná našej presladenej životospráve. Pre telo sú však omnoho viac škodlivé toxíny, ktoré plesne vylučujú a veľmi jednoducho sa dostanú do krvi. Ak sa plesne a kvasinky premnožia, je pre telo neuveriteľne ťažké všetko vylúčiť bezo zvyšku. Čo ťažké. Takmer nemožné.
Najväčší účinok nasledujúcej proti-plesňovej liečby pocítite na vymiznutí drobných, či väčších problémov, ktoré vás trápili a vôbec ste si ich nespájali s vnútornými plesňami v tele. Môže to byť napr., že zmizne malá krupica z tváre, prestanú sa robiť kútiky, zhodíte pár kíl, zmiznú plesne na nohách, prestanete byť unavený, vyčerpaný a zničený bez dôvodu ...
Zdravá životospráva je základom zdravých čriev. Ale na plesne už treba o niečo ťažší kaliber ako sú len probiotiká, či vláknina. Pre tento prípad sú tu pripravené rovno 3 silné prírodné látky - oregano (pamajorán), grapefruitové jadierko a kyselina kaprylová.
Prečo OREGANOVÝ OLEJ?
Vedeli ste, že Oregano v podobe oleja je jedným z najsilnejších prírodných antibiotík, ktoré nám príroda ponúka? V niektorých prípadoch si dokáže účinne poradiť dokonca i s baktériami rezistentnými voči klasickej antibiotickej liečbe.
Náš organizmus dokáže obrniť antimykotickými, protizápalovými, antivírusovými, antiparazitickými, antiseptickými, antimikrobiálnymi a mnohými ďalšími účinkami.
Obsahuje vitamíny A, C, E, vápnik, zinok, železo, meď, bór, mangán, draslík, horčík, niacín a veľmi účinné látky: kyselina rozmarínová, naringín, tymol, terpén. No najdôležitejšou zložkou oreganového oleja je Carvacrol. Ten bráni rastu niektorých často sa vyskytujúcich kmeňov baktérií.
Výskumy dokázali jeho účinky proti Candide albicans, plesniam, rade baktérií typu Staphylococcus, Salmonelle, E.coli, Listérii a tiež Kampylobakterovi, Klebsielle, Giardii a Pseudomonasovi.
Existuje viac ako 90 rôznych druhov oregana, no pre produkciu oleja sú najlepšie dve odrody, ktorých obsah si pri kúpe pre istotu overte! Sú nimi divoké oregano (Origanum Vulgare) a Thymus Capitatus rastúci v Španielsku. Kupujte nerafinovaný, bio a za studena lisovaný oreganový olej s obsahom Carvacrolu 70-80%. Len táto kombinácia vám poskytne potrebné liečivé živiny a všetky zdravotné benefity.
Oreganový olej je účinný aj pri liečbe nasledovných problémov: kvasinková, kožná a slizničná infekcia, prevencia a podporná liečba tráviacich, žalúdočných a žlčníkových problémov, ›postihnutia parazitmi, nákaza kontaminovanými potravinami, infekcie dýchacích ciest, zápal stredného ucha, astma a alergie, kožné problémy (akné, plesne, bradavice, lupienka, ekzémy), plesne, zlatý stafylokok, chlamýdie, podporná liečba Helicobactera pylori a prevencia pred návratom infekcie.
Čo by ste mali ešte o Oreganovom oleji vedieť? Vyznačuje sa pálivou chuťou, čo niektorí ľudia (hlavne deti) nemusia pri konzumácii dobre znášať. V takýchto prípadoch je lepšie siahnuť po ›kapsulovanom oreganovom oleji a vyhnúť sa tak pálivej chuti oregana.
Tipy na: ›Oreganový olej
Prečo extrakt z Grapefruitových jadierok?
Výťažok z Grapefruitového jadierka môžete poznať aj pod názvom Citricidal, či GSE. Patria taktiež medzi prírodné antibiotiká, keďže sa vyznačujú výnimočnými antimikrobiálnymi vlastnosťami a pôsobia nielen proti baktériám, ale i vírusom a plesniam (napr. Candida albicans). Spektrum účinnosti je veľmi vysoké (cca. 800 kmeňov baktérií a vírusov a 100 kmeňov plesní).
Pri užívaní črevná flóra na rozdiel od syntetických antibiotík však zostáva neporušená a neboli zaznamenané ani vedľajšie účinky. Grapefruitové jadierka sú teda veľmi univerzálny produkt prírodného liečiteľstva, okrem toho posilňujú aj imunitný systém.
Tekutý výťažok sa získava z jadierok, dužiny a bielych membrán (priehradok) grapefruitu. Obsahuje kombináciu bioflavonoidov a polyfenolov premenených na kvaterniálne zlúčeniny s vlastnosťami prírodného antibiotika. Na grapefruitové jadierka sa nevytvára rezistencia (odolnosť) ako na iné bežné antibiotiká!
Výťažok z grepového jadierka sa vyrába buď v tekutej forme, ale aj vo forme kapsúl. Ja odporúčam používať tekutý, aj keď je potrebné si zvyknúť na jeho horkastú chuť. Vďaka tekutej forme ho viete využiť na viacero účelov z vonka, i z vnútra: na kloktanie, vyplachovanie, sprej, kvapky (oči, uši, nos), potieranie (koža), pridať do mastí a na zubnú pastu, čistenie napr. tváre, atď. Možno ho použiť na pokožku hlavy, zuby, ďasná, pery, ústnu dutinu, chodidlá, na zapálenú kožu, rezné rany, uštipnutia, odreniny, plesne, herpes, po holení, atď. ...
V domácnosti: dezinfekcia sanity a nábytku, kuchynského riadu a náčinia, umývanie ovocia, zeleniny, mäsa a hydiny a ničenie plesní na rastlinách a zelenine.
Všeobecné zásady pri používaní extraktu z Grapefruitového jadierka
• 1. zásada: Neriedené grapefruitové jadierko možno použiť na bradavice, plesne na pokožke a nechtoch, herpes!
• 2. zásada: Na kožu a sliznice používame vždy zriedené grapefruitové jadierko. Riedime ho čistou vodou, glycerínom alebo rastlinnými olejmi (napr. kokosový olej).
• 3. zásada: Na vnútorné použitie používame taktiež vždy zriedené grapefruitové jadierko. Riedime ho vodou, môžeme ho pridať do čaju, džúsu, šťavy.
Najvyššia odporúčaná denná dávka je 1 kvapka na 1 kg telesnej hmotnosti. Pri osobitne ťažkých infekciách sa táto dávka môže zvýšiť až na 1,5 - 2 kvapky na 1 kg telesnej hmotnosti.
To, že je grepové jadierko univerzálne a všestranné prírodné antibiotikum na likvidáciu mnohých mikroorganizmov si môžete pozrieť v ›PDF dokumente, ktorý o tomto produkte vydala spoločnosť BioChem.
Tipy na: ›Grapefruitový extrakt
Prečo Kokosový olej, či Kyselina kaprylová?
Kokosový olej nie je na trhu žiadna novinka a možností ako ho využiť je veľmi veľa. Určite vás ale zaujímajú vlastnosti kokosového oleja pri liečbe infekcií.
Kokosový olej rieši zlé baktérie, upravuje trávenie (imunitu v črevách), bojuje proti kvasinkám. Pri tejto kúre je možné užívať kokosový olej, no pre efektívnejšiu likvidáciu kvasiniek je vhodné zvoliť prípravok, ktorý obsahuje protikvasinkový výťažok z oleja - prípravok Candix.
Kokosový olej je zložený z nasledujúcich mastných kyselín: • kyselina laurová • kyselina kaprinová • kyselina kaprylová • kyselina myristová.
Tieto kyseliny majú špecifickú schopnosť narušiť membrány vírusov, baktérií, kvasiniek a plesní v tele. Kyselina laurová má najsilnejší anti-virálny efekt. Kyselina kaprylová je vysoko účinná proti kvasinkám a plesniam v organizme. Má proti plesňové účinky, a veľmi rýchlo sa vstrebáva z čriev do krvného obehu.
Kyselinu kaprylovú spolu s vitamínom C a prospešnými baktériami pre tráviaci trakt Lactobacillus acidophilus obsahuje prírodný doplnok Candix.
Po užití kyseliny kaprylovej začnú kvasinky odumierať a pečeň začne čistiť telo. V individuálnych prípadoch sa môže stať, že pečeň nestíha dostatočne rýchlo odstraňovať odumreté mikroorganizmy a toxický odpad po nich. Prejaviť sa to môže napr. zhoršením stavu pokožky - svrbenie, lokálne prejavy podobné ekzému, mimo tohto môže opuchnúť nosná sliznica, tečie z nosa, bolí na prsiach, či čeľuste a rad iných sprievodných prejavov podľa postihnutia orgánov.
Preto je vhodné začať na nižších dávkach (1kps denne) a postupne dávkovanie zvýšiť (2kps denne). Odporúčaná dávka pri dlhodobom užívaní je 1 kapsula denne.
Z tohto dôvodu je užitočné podporiť funkciu pečene doplnkom ›Pestrec mariánsky a pitím ›Alkalickej vody. Pestrec sa má užívať preto, že napomáha regenerácii pečene, ktorá je vylučovaním toxínov veľmi zaťažená. Alkalická voda je silný antioxidant so schopnosťou ľahšie odvádzať z tela toxické látky.
Tip na kyselinu kaprylovú: ›Protikvasinkový doplnok Candix
Ako správne kombinovať jednotlivé doplnky
Všetky tieto produkty je potrebné skombinovať tak, aby čo najefektívnejšie zničili nežiadúce patogény a zdravotný stav sa postupne začal zlepšovať. Princíp vzájomného pôsobenia prírodných doplnkov je nasledovný:
1. PRÍRODNÉ ANTIBIOTIKÁ ► užívanie cez deň - ničenie/hubenie neprospešných mikróbov v tele
2. PROBIOTIKÁ ► užívanie na noc • počas spánku podporiť rozmnožovanie prospešných baktérií v tráviacom systéme
PRODUKTOVÉ BALÍKY pri problémoch s mikróbmi
SILNÁ DVOJKA BAKTÉRIE a VÍRUSY |
SILNÁ TROJKA PLESNE a KVASINKY |
✅ OREGANO: Užívať 3 x denne (nakvapkať na lyžičku s vodou, džúsom, jogurtom, príp. dať s pipetou do prázdnej kapsule) počas jedla, nie na prázdny žalúdok! Poslednú dávku zjesť najneskôr o 18hod. Pri kúpe Oregana pozrite odporúčané dávkovanie výrobcom a maximálnu dennú dávku rozložte na 3x denne.
✅ GRAPEFRUITOVÝ EXTRAKT: Podľa váhy (1kvapka = 1kg váhy) zvoliť počet kvapiek, ktoré dáte do 1litra vody (čaju) a popíjate po dúškoch od rána, počas celého dňa, najneskôr do 18hod. Okrem tohto dodržiavať pitný režim, treba ešte vypiť 1-1,5 litra vody/tekutín za deň (odporúčaná je ›Alkalická voda).
Príklad: pri váhe 70 kg dávkujeme 70 kvapiek výťažku z grapefruitového jadierka na 1 deň, riedime v 1 litri vody. Pri silnej infekcii je možné krátkodobé zvýšenie dávkovania na 1,5 kvapky na 1kg váhy, pri váhe 70kg - 100 kvapiek na 1 liter vody.
✅ KYSELINA KAPRYLOVÁ (Candix): Prvé dni začnite s dávkovaním 1 kapsula denne najlepšie večer pred jedlom. Po cca 7 dňoch zvýšte dávkovanie na 2 kapsule denne, ráno a večer.
✅ PROBIOTIKÁ: Užívame iba na noc vo zvýšenej dávke 2 kapsule naraz, zajeme ich zeleným (kyslím) 1-2 ks jablkom. Prípadne s čistím bielym jogurtom bez cukru, najlepší je domáci. Užívame okolo 20-21hod. kedy je už žalúdok prázdny, neobsahuje jedlo, oregano a grapefruitové jadierko a kyselinu kaprylovú.
Prečo je potrebné doplniť aj Probiotiká?
Trúfam si tvrdiť, že až 80% ľudí má v tomto uponáhľanom a toxickom svete v črevách neporiadok, nazýva sa to črevná disharmónia. Človek, ktorý trpí akoukoľvek chronickou chorobou, zápalmi, infekciami má určite problémy aj s črevami. Pokiaľ zameriame svoju pozornosť na úpravu črevného prostredia, telo tak dostane šancu, aby sa naštartoval ozdravný proces.
Doplnením prospešných baktérií do čriev nastane v nich symbióza a ostatná liečba bude mať väčší efekt. Lieky sa budú lepšie vstrebávať, telo bude mať viac energie, imunitný systém bude omnoho lepšie reagovať.
V hrubom čreve žije vyše 400-500 druhov rôznych baktérií v miliardových množstvách. Medzi najprospešnejšie probiotiká (živé mikroorganizmy) patria Lactobacily a Bifidobaktérie, ktoré plnia pre telo mnoho dôležitých funkcií: napr. upravujú pozitívne črevnú mikroflóru a bránia premnoženiu škodlivých baktérií.
Nezabúdajte, vo vašich črevách sa skrýva 70-75% imunity, preto platí v akom stave sú črevá, v takom je vaše zdravie. Ako sa budete o črevá starať, tak sa črevá postarajú o vás.
Ako si vybrať vhodné probiotiká? Vyberajte si vždy silné dávky probiotík z radu Lactobacilov a Bifidobaktérií, ktorých obsah v jednej kapsule je v stovkách miliárd. Zároveň by probiotiká mali byť balené tak, aby sa ich čo najviac dostalo v živom stave do čriev. Kapsula by mala byť teplovzdorná a kyselinovzdorná.
Tipy na: ›Probiotiká a Prebiotiká
ČASTÉ OTÁZKY
• Ako dlho trvá protikvasinková kúra?
Kúra v tejto kombinácii a dávkovaní by mala trvať minimálne 1-2 mesiace, podľa potreby až 3 mesiace. Vôbec nič nepokazíte, ak toto dávkovanie budete dodržiavať dlhodobo - 6 mesiacov. Týmto spôsobom si jednoducho udržíte organizmus v skvelom stave, kedy bude vedieť čeliť širokému spektru baktérií, kvasiniek, plesní, či vírusov.
Ak budete pociťovať zlepšenie stavu, po asi mesiaci môžete znížiť dávkovanie Oregana na 2x denne, taktiež môžete znížiť dávkovanie Kyseliny kaprylovej a Probiotík na 1 kapsulu večer, toto dávkovanie ponechať 1 ďalší mesiac. Grapefruitové jadierko užívajte v pomere 1kvapka = 1kg váhy.
• Je potrebné upraviť počas kúry stravu?
Áno, počas kúry je potrebné upraviť stravu. Riadiť sa môžete výberom nasledovných potravín:
Vhodné potraviny počas kúry
◘ celozrnné pečivo, bezlepkové obilniny – pohánka, pšeno, amarant, quinoa
◘ múky bez obsahu lepku, ako napríklad cícerová, sójová, kokosová a mandľová
◘ hnedá alebo červená ryža, strukoviny, zemiaky
◘ biele mäso ( morčacie i kuracie), teľacie mäso
◘ ryby – tuniak, sardinky, makrela, losos
◘ rastlinné oleje – kokosový, olivový, sezamový, tekvicový, konopný, mandľový
◘ vajíčka • mliečne výrobky – kefír, biele jogurty, jogurtové nápoje, syry s výnimkou plesňových, cottage cheese sú tiež povolené
◘ čerstvá zelenina – brokolica, špenát, uhorka, paprika, paradajka, cvikla, cuketa, zeler, listový šalát, rukola, mrkva, avokádo, cesnak, cibuľa
◘ čerstvé ovocie – jablká, hrušky, banány, žltý i červený melón, grepy, citrón
◘ mandle a vlašské orechy
◘ semienka – ľanové, tekvicové, chia, koreniny, bylinky a dochucovadlá – kurkuma, paprika, morská soľ, celé čierne korenie, muškátový orech, klinček, škorica, jablčný ocot, pažítka, majoránka, tymián
◘ zelené a bylinkové čaje, minerálne vody, čistá voda, ale aj voda s citrónovou šťavou
Nevhodné potraviny počas kúry
Alkohol • káva a čierny čaj • ovocné šťavy, džúsy i sladené kofeínové nápoje • cukor, cukrárenské výrobky, sladkosti, sladidlá • potraviny s vysokým obsahom sacharidov, biele pečivo, cestoviny • obilniny s obsahom lepku – pšenica, jačmeň • údeniny, salámy, klobásy, mäsové konzervy a polotovary • akokoľvek upravované ovocie, mrazené, sušené, konzervované • konzervovaná zelenina • majonéza, kvasný liehový ocot, horčica, kečup • nefermentované mliečne výrobky vrátane plesňových syrov • sója a výrobky z nej, arašidy, pistácie, huby
• S čím treba počas kúry počítať?
Počítajte s tým, že na začiatku očisty budete mať veľkú chuť na sladké. Je to preto, že kvasinkám postupne začne chýbať cukor a budú vás všemožnými spôsobmi prehovárať, aby ste si niečo maličké zobli. To však urobiť nesmiete!
Ak vydržíte, postupne vás chuť na sladké prejde a nakoniec zistíte, že cukor k svojmu životu vôbec nepotrebujete. Umierajúce kvasinky sa ale ešte budú chvíľu brániť a mstiť. Počas očisty totiž môže dôjsť k pomerne výraznému zhoršeniu ťažkostí. Nemusíte sa však ničoho obávať, jedná sa iba o dočasnú záležitosť.
• Kedy môžem ešte túto kúru použiť?
Túto kúru si môžete dopriať kedykoľvek, teda aj preventívne na prečistenie organizmu a zvýšenie imunity. Ak vám robia baktérie, plesne a kvasinky problémy v črevách, v močových a dýchacích cestách, táto kúra je na to priamo stvorená.
• Čo použiť v prípade vaginálnej mykózy?
Premnožené kvasinky a plesne sa môžu prejaviť aj vaginálnymi problémami, kedy je potrebné riešiť celý organizmus vyššie spomínanou kúrou a na vaginálne problémy doplniť ›Bylinné detoxikačné vaginálne guľôčky, alebo ›Lavyl Allin Tube • Bylinné čipky.
Účinný je aj ›Oreganový olej kapsulovaný - do vagíny sa vloží 1 kapsula 1 krát za deň (po rozpustený kapsuly vo vagíne sa môže dostaviť pálenie). Olejovú kapsulu je možné použiť aj ako prevenciu po návšteve kúpaliska, bazénov a pod.
• Mám infekciu na pokožke, ktorý prípravok je vhodný na aplikáciu?
Aj v prípade prejavu infekcie na pokožke je potrebné organizmus prečistiť hlavne z vnútra, pretože príčina problému začína práve tam. Na plesne na pokožke možno použiť nasledovné prípravky:
◘ Niektorý z produktových balíkov na ›plesne na pokožke a dezinfekciu obuvi, plôch a predmetov.
Odporúčam prečítať článok: ›Prečo je potrebné pri mykotickej infekcii dezinfikovať všetky povrchy, predmety a textílie?
◘ ›Oreganový olej - neriedený na plesne na pokožke chodidlá-dlane-prsty-nechty, zriedený olej s vodou pri vaginálnom výtoku - potrieť postihnutú intímnu oblasť
◘ ›Grapefruitové jadierko - neriedený extrakt na plesne, kvasinky na pokožke chodidlá-dlane-prsty, zriedený extrakt vo vode na všetky ostatné časti tela
◘ ›Múdra huba - prípravok proti plesni na pokožke chodidiel a na nechtoch ◘ ›Jedľa sibírska olej - potierať neriedeným olejom plesne, kvasinky na pokožke ◘ ›Tea Tree olej - potierať zriedeným olejom plesne na pokožke ◘ ›Koloidné striebro - obklad, potierať problematické časti pokožky viac krát denne
◘ ›Acidická voda - potierať, oplachovať, obklad, príp. urobiť kúpeľ - voda je vhodná na všetky časti tela, ktoré sú postihnuté plesňami, kvasinkami
Pred použitím olejov (oreganový, jedľový, tea tree) je vhodné urobiť test alergických reakcií na prípravok: na vnútornú stranu dlane, alebo na brucho nanesieme niekoľko kvapiek oleja. Pokiaľ sa neobjaví sčervenanie kože alebo vyrážka, je možné s olejom (oregano, jedľa alebo tea tree) začať liečebnú kúru.
• Aké zmeny budem na sebe pozorovať?
- Úľavu. Telo prestane byť ťažké, unavené, chorľavé.
- Sviežosť, energiu, čistejšiu myseľ a lepšiu pleť.
- Odolnejší imunitný systém voči mikroorganizmom.
- Urovnanie akýchkoľvek zažívacích problémov.
- Uľahčenie aj pri alergiách.
• Ako si udržiavať zdravé črevá?
Tak, a teraz príde tá nudnejšie časť. Ale bohužiaľ je potrebné si povedať, že zatiaľ čo nie je ťažké sa plesní zbaviť, je ťažšie si udržiavať neustále čreva zdravé a čisté. Zvlášť, ak si človek nechce odopierať.
Základom je pohyb, poriadne rozhýbať črevá. Spoločne s pohybom by mala ísť zdravá strava bohatá predovšetkým na vlákninu (›prebiotiká), ktorá mechanicky čistí klky od nevylúčených zvyškov. ›Probiotiká sú vhodné dopĺňať taktiež každodenne. Dôležitú úlohu pre zdravé črevá zohráva aj dostatočný príjem čistej a kvalitnej vody, ideálna je ›alkalická voda.
Čím skôr sa rozhodnete zabojovať proti plesniam v tele, ktoré nie sú síce vidieť, ale rozhodne sa vám tu a tam pripomenú rôznymi prejavmi na tele, tým skôr sa zbavíte všetkých prejavov a ťažkostí. A to stojí za zváženie :-)
• Osobná skúsenosť Andrejky pri problémoch s plesňami
Pokiaľ máte otázku, tak ju napíšte nižšie do komentárov. Rada odpoviem :)
Ak sa vám článok páčil, alebo vám dáva zmysel, dajte mu Páči sa mi. Ak môžu tieto informácie pomôcť niekomu z vášho okolia, zdieľajte ho zo svojimi priateľmi.
Ak kliknete myšou na ľubovoľné farebné (červené) slovo pred ktorým je znak malej šípky (›), otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budem rada, keď mi o tom napíšete na mail: office@harmonynature.sk.
Upozornenie: Tento článok má informatívny charakter, obsah pochádza z dostupnej literatúry a Internetu. Jej autorom nie je lekársky, alebo zdravotnícky školený odborník a nenesie žiadnu zodpovednosť v prípade nesprávneho použitia liečivých rastlín, odvodených produktov, alebo pri aplikovaní jednotlivých liečebných metódach. Pri akútnych zdravotných problémoch vyhľadajte svojho lekára.
Obsah stránky podlieha ochrane autorských práv. Preberanie, kopírovanie, šírenie článkov alebo ich častí bez súhlasu prevádzkovateľa je zakázané.
Nový komentár